لمینت کردن کارتن ها در صنعت بسته بندی می تواند استفاده های فراوانی داشته باشد. در واقع لمینت کردن به معنای چسباندن ورق های نازک چاپی روی کارتن های مقوایی است که تاثیر چشمگیری در زیبایی جعبه ها دارد. کارخانه هایی که کارتن های لمینتی تولید می کنند، در حال افزایش نوآوری در صنعت بسته بندی هستند و بسته های قدیمی و غیر جذاب را تبدیل به بسته های گرافیکی با کیفیت بالا می کنند.

خوشبختانه لمینت کردن کارتن ها بسیار مقرون به صرفه است و می تواند حجم زیادی از کارتن ها را پوشش دهد و سرمایه گذاری بسیار خوبی در زمینه ی بسته بندی و تبلیغات برای تولید کنندگان باشد.

جعبه های لمینتی

روند چاپ لمینت:

در واقع چاپ لمینتی ابزاری برای تولید ورق کارتن با یک لایه ی چاپی با کیفیت می باشد. در چاپ لمینتی ممکن است از یک رول یا تکه های جدای کارتن به عنوان لایه ی زیرین استفاده شود که سطح بالایی آن با کاغذ های چاپی( رولی یا جدا ) پوشیده شده است.

چاپ لمینت می تواند به سه شکل انجام شود:

 1. خطی
 2. برون خطی
 3. ورقه-ورقه

برخی تجهیزات چاپ لمینت می تواند برای چاپ طرح روی سینگل فیس نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای استفاده از کارتن های لمینتی:

 • لمینت ماندگاری جلد چاپی محصولات را بالا برده و به شما این امکان را می دهد که مدام از آنها استفاده کنید.
 • کارتن های لمینتی در برابر لکه، اثر انگشت، قطرات آب یا غیره، چین خوردگی، خَش یا ساییدگی، چربی و روغن، رطوبت و دیگر آلوده کننده ها مقاوم هستند.
 • چاپ لمینتی با افزایش جوهر رنگ های به کار رفته در قطعه ی چاپی باعث بهبود ظاهر کارتن ها می شود.
 • چاپ لمینتی به کارتن ها استحکام و قدرت بیشتری می دهد و در مصرف کننده این تصور را ایجاد می کند که کارتن آنها ارزش و کیفیت بالایی دارد.
  لمینت کاملا شفاف است و در سطح چاپی هیچ گونه آسیب یا خللی ایجاد نمی کند.
  کارتن های لمینتی بسیار مقرون به صرفه بوده و به دلیل ماندگاری بالای چاپ این کارتن ها، در هزینه ی چاپ دوباره نیز صرفه جویی می شود.
کارتن های لمینتی
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *