اصطلاحا در صنعت کارتن سازی ، به کارتن هایی که تعدادی بسته کوچکتر را در خود جای می دهند،گفته می شود، 

به عنوان مثال شرکت تولید پفک، ۱۰ تا ۲۰ بسته پفک را جهت حمل و یا نگهداری صحیح در داخل یک کارتن قرار می دهد و سپس برای عرضه روانه فروشگاهها می کند. این کارتن ها که حاوی چندین بسته کوچکتر هستن کارتن مادر هستند. یا مثلا شرکت تولیدکننده دستمال کاغذی هر ۲۴ عدد جعبه دستمال کاغذی را جهت نگهداری در انبار و همچنین حمل و انتقال سریع و راحت درون یک کارتن بزرگتر قرار می دهد.

کارتن مادر از جمله کارتن هایی است که ۸۰ درصد صنایع به آن نیاز پیدا می کنند.  زیرا شما هر محصولی تولید کنید ۸۰ درصد احتمال دارد که دسته هایی از محصول خود را ( هر دسته بسته به حجم و وزن محصول، تعداد آن متغییر است ) درون کارتن یا جعبه ای قرار دهید. چرا که این کار موجب سامان دهی امر خروج کالا از انبار می گردد و حمل و نقل محصول را آسان تر می کند.

به طور معمول کارتن مادر از کرافت قهوه ای بدون روکش تهیه و تولید می گردد و بنا به نیاز مجموعه تولیدی ، چاپ مستقیم یک رنگ یا دورنگ و همچنین علامت روی کارتن زده می شود

کارتن قارچ چیست؟ و چه کارایی دارد؟

کارتنهای قارچ به ظرفی گفته می شود که برای نگه داری و حمل و نقل قارچ ها از تولید تا رسیدن به دست مشتری، آنها را داخل خود نگه می دارد و از هر گونه آسیب رسیدن به بافت قارچ در هنگام حمل و نقل توسط کارتن جلوگیری می شود.

به این دلیل قارچ یک نوع محصول بسیار حساس و ظریف است و بسته بندی آن هم به همان اندازه حساس است.

کارتن های مخصوص اسباب کشی

یکی از مهمترین ابزارها برای اسباب کشی و حمل بار در هنگام جابه جایی کارتن اسباب کشی است. کارتن ها علاوه بر نظم دادن به روند کار جابه جایی ، در محافظت از اسباب نیز کاربرد فراوانی دارند. برای تهیه کارتن مناسب برای اسباب کشی لازم است نکاتی را بدانید.

انتخاب بهترین کارتن

بهترین کارتن برای اسباب کشی کارتن های ۵لایه هستند که از استحکام کافی برای حمل اسباب منزل مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر استحکام کارتن های اسباب کشی، اندازه و سایز آنها نیز اهمیت فراوانی دارند. کارتن های اسباب کشی نباید در ابعاد خیلی بزرگ و نه در ابعاد خیلی کوچک مورد استفاده قرار گیرند.

یکی از نکات مهم برای استفاده از کارتن در اسباب کشی استفاده از کارتن های نو و سالم است. زیرا در صورت مناسب نبودن ممکن است به اسباب شما آسیب وارد شود.

درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *