جعبه و کارتن

۱ _ کاهش سایز بسته بندی ها:

در حال حاضر بازار به سمت کوچکتر کردن سایز بسته بندی ها پیش می روند.
این تغییرات در مورد همه صنایع به وضوح دیده می شود. به طوری که تبدیل به یک اصل شده است.
این مهم باعث شده حمل و نقل کالا ها راحت تر شود و در نتیجه مشتری رضایت بیشتری داشته باشد البته برای تولید کننده گان هم صرفه جویی های خوبی را به همراه دارد.

طراحی جعبه های سفارشی و با کیفیت تر :

با کوچکتر شدن حجم بسته بندی ها طراحی های جعبه ها هم بسیار زیبا تر شد و هم تنوع خوبی پیدا کرد.
امروزه ما شاهد جعبه هایی با طرح های زیبا و جذابی در سطح بازار هستیم که گاهی خود جعبه زیبا هم مشتری را جذب می کند در ابتدا حرکت بازار به سمت کوچک کردن بسته بندی در پروسه تولید کارتن بود اما طراحی های نوین و به روز بودن باعث شد گاهاََ مواد اولیه زیادتری مصرف شود تا یک محصول کوچکی با بسته بندی ابتکاری تولید شود.

علت های تغییرات مداوم بسته بندی ها :

۱- بالا رفتن توقع مردم
۲- انتظار تغییر و کیفیت از تولید کنندگان داشتن
۳- اگر محصولی شکست بخورد روز بعد همان محصول با بسته بندی جدیدی عرضه می شود
۴- تغییر سلیقه مردم

باید این نکته را مد نظر داشت که در گذشته برای هر خانواده ای تقریبا ۵ نفره فقط یک نفر مسئول خرید بود اما امروزه اکثر خانواده ها تک یا دو نفره شده و هر کس شخصاََ با یک سلیقه ای متفاوت مشغول خرید است پس مشخص است که بازار باید پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.

۲ _ چاپ روی کارتن:

در اوایل کارتن سازی چاپ روی کارتن فقط برای مشخص شدن محتویات داخل کارتن انجام می شد اما حالا از انواع روش ها و تکنیک های چاپ استفاده می کنند تا بهتر از دیگران وانمود شود و مشتری بیشتری بدست بیاورند.
برای این منظور طراحی های جدید را با ترکیب های مختلف رنگی بدست می آورند در واقع بجز ترکیب رنگ چاپی کارتن از روش های دیگری هم چون تکنیک چاپ دیجیتال و تولید کارتن لمینتی و چندین روش دیگر استفاده می کنند اما استفاده از روش چاپ دیجیتال در بین کارتن ساز ها متداول می باشد.

۳_ کارتن درب دار هوشمند:

یکی از اثرات استفاده از روش چاپ دیجیتال ظهور روش نوین در پروسه تولید کارتن درب دار است که بسته بندی هوشمند نامیده می شود برخی کالا ها که از شرایط ویژه ای برخوردار هستند مانند داروها برای سفارش کارتن، بیشتر کارتن های هوشمند را به کارتن سازی سفارش می دهند.
بیش بینی می شود این روند افزایش سفارش ها روز به روز گسترش پیدا کند.

کارتن
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *