اسباب کشی

همانطور که قبلا گفتیم کارتن ها انواع گوناگون و در سایز ها و اشکال مختلفی هستند که همه آنها مناسب اسباب کشی نمی باشند. کارتنی که برای اسباب کشی انتخاب می شود باید به راحتی قابل حمل باشد و دارای ابعاد مناسب باشد. سایز مناسب یعنی نه خیلی بزرگ که جا به جایی آن غیر ممکن شود و نه خیلی کوچک که وسیله کمی در آن جا شود. علاوه بر سایز مناسب و قابل حمل بودن، استحکام کارتن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ضخامت و استحکام کارتن ها بسیار مهم است. کارتن اسباب کشی به خصوص در هنگام بسته بندی اسباب شکستنی باید استحکام خوبی داشته باشد تا بتواند وزن اسباب را تحمل کند و پاره نشود. یکی از اشتباهات رایج در بین مردم استفاده از کارتن های موجود در مغازه ها و خیابان میباشد . این موضوع علاوه بر اینکه از لحاظ بهداشتی کار اشتباه و غلطی میباشد ، امکان بروز خسارت را در هنگام جابه جایی تا حد زیادی افزایش خواهد داد.بنابراین کارتن حمل اثاثیه استحکام لازم را برای حمل لوازم خانه دارد و برای اسباب کشی راحت و بی دردسر بهترین وسیله است برخی از مزایای کارتن اسباب کشی عبارتند از:
بسته بندی لوازم خانه با نظم بیشتری انجام می شود.
کارتن حمل اثاثیه مانع آسیب به لوازم می شود.
خدمات اسباب کشی سریع تر انجام می شود.
کاهش آشفتگی هایتان هنگام باز کردن و چیدمان وسایل بعد از هر اسباب کشی
کارگر اسباب کشی راحت بار را حمل می کند.
امکان برچسب زدن روی کارتن وجود دارد.

کارتن وسایل

نکات مهم مربوط به کارتن اسباب کشی:

استفاده از کارتن های کاغذی از لحاظ اینکه از جنس کاغذ هستند و بعد از مصرف به طبیعت آسیبی نمی زنند هم بسیار اهمیت دارد و استفاده از آنها نسبت کیسه های پلاستیکی ارجعیت پیدا میکند.
نوع، جنس و مقاومت کارتن در اسباب کشی به عنوان یکی از ارکان مهم در بسته بندی و سلامت اجناس به شمار می رود. یکی از ارکان بی مخاطره بودن هر اسباب کشی، بسته بندی محکم و امن هر وسیله است پس در این زمینه دقت زیادی کنید.
جعبه های مقوایی برای جابه جایی و حمل وسایل سنگین مناسب نیستندو این جعبه ها برای بسته بندی موارد خاص و سنگین طراحی نشده اند. ممکن است تغییر شکل بدهند جعبه های مقوایی کارتن ممکن است تحت فشار شدید تغییر شکل بدهند. ودر برابر نفوذ رطوبت و آب مقاوم نیستند آنها بهترین گزینه برای ضد آب بودن و سایر انواع مایعات نیستند.
برچسب گذاری کارتن بسته بندی را فراموش نکنید، مهم نیست چه نوع کارتن و در چه ابعادی استفاده می کنید، حتما آن را برچسب گذاری کنید، در این صورت می دانید چه چیزی در داخل کارتن است. این امر برای بسته بندی بسیار مهم است، زیرا غیرممکن است که به یاد داشته باشید دقیقا هنگام جمع آوری هر وسیله را در کدام کارتن و جعبه قرار دادید.
فضای خالی را پر کنید، برای جلوگیری از وقوع خطر در جابجایی، هر فضای خالی بین کارتن بسته بندی و جعبه ها را با انبوه مواد بسته بندی اضافی دیگر، مثل حوله یا پارچه پر کنید. این چیزها کارتن ها را در حین جا به جایی پایدار نگه می دارند و به شما در جلوگیری از بروز خطرات جانبی کمک می کنند.

جابه جایی
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *