کارتن بالای شیروانی

از کارتن های بالای شیروانی غالبا برای محصولات مایع مانند شیر، آب میوه و غیره استفاده می شود. از این کارتن ها با روکش پلی اتیلن یا دیگر تخته های بسته بندی مایع و بعضی اوقات از ورقه ورقه فویل استفاده می شود. بیشتر آنها با فشار دادن شیرهای در قسمت عقب و بیرون کشیدن قسمت بالا (دهانه) به بیرون باز می شوند.

کارتن های سفت و سخت

 برای معرفی کارتن های بسته بندی سفت و سخت ( که به آنها کارتن های تنظیم نیز گفته می شود) میتوان گفت که نسبت به سایر کارتن ها محکم تر هستند و همان کاری که کارتن های تاشو انجام می دهند را انجام می دهند. آنها اغلب، اما نه همیشه، برای محصولات رده بالاتر استفاده می شوند که ارزش درک شده از اهمیت برخوردار است. آنها همچنین در صورت سنگین بودن محصول و نیاز به پشتیبانی اضافی از آنها استفاده می شود. جعبه آیفون، نمونه ای از جعبه سفت و سخت است.

کارتن سفت

کارتن راه راه

کارتن های راه راه ( همچنین به آنها تخته موج دار، تخته فیبر راه راه یا تخته ترکیبی نیز گفته می شود) همان چیزی است که معمولا از آنها به عنوان جعبه مقوایی قهوه ای یاد می کنید که به عنوان مثال می توانید هنگام انتقال به خانه جدید، وسایل خود را بسته بندی کنید. تخته فیبر راه راه به طور معمول دارای سه لایه است. یک لایه موج دار بین دو لایه مسطح بیرونی قرار گرفته است.

در بسته بندی، کارتن های راه راه غالبا به  « جعبه های حمل و نقل» یا  « بسته های اصلی» گفته می شود و بیشتر برای ارسال کالاهای آماده خرده فروشی یک شرکت به فروشگاه های سراسر کشور/ جهان استفاده می شود. کارتن های راه راه همچنین به عنوان بسته بندی خرده فروشی اولیه به همان روشی که از کارتن تاشو استفاده می شود.

کارتن های مونو

کارتن های مونو در سبک ها، الگوها و ابعاد متنوع طراحی ساخته می شوند. انتخاب رنگ و چاپ کارتن بستگی به نوع محصول یا نوع بخش تجاری که به آن تعلق دارد بستگی دارد.


کارتن چند لایه

این کارتن ها از استحکام بالاتر و همچنین خاصیت بالشتک برخوردار هستند که باعث می شود آنها برای محصولات گران قیمت، شکننده یا سنگین در محصولات طبیعی انتخابی برتر باشند.

کارتن چندلایه

کارتن هایی با قالب پنجره ای

 یکی از انواع کارتن های بسته بندی، کارتن های پنجره ای هستند که به صورت یک تکه پنجره در یک طرح برای نشان دادن محصولی که درون آن بسته شده است، قرار دارد. این کارتن ها به صورت کاغذ یا PET یا PVC فرم لمینت شده با لیتو با فیلم هستند. از این جعبه ها برای لوازم تزیینی و آرایشی و هدیه ها استفاده می شود.

کارتن های بوش

این نوع از کارتن ها، نوعی کارتن انقلابی است که ماهیت محصول را سالم نگه می دارد. از این نوع کارتن بیشتر برای مواد غذایی، مایعات، پودرها و نیمه جامدها مورد استفاده قرار می گیرد.

کارتن های لمینتی

 کارتن لمینتی در صنعت بسته بندی طرفدارهای زیادی دارد. از این کارتن ها برای نگهداری کالاهای ویژه و یا کالاهای گران قیمت استفاده می کنند. چاپ با کیفیت و مناسب یکی از عناصر در تولید کارتن لمینتی است.

ویژگی های کارتن های لمینتی این است که باعث تسهیل در حمل و نقل و حفظ کیفیت و کمیت محصول یا کالا می شود. لمینت ماندگاری جلد چاپی محصول را بالا برده و شما می توانید به صورت مداوم از آنها استفاده کنید. همچنین در برابر لکه، چین خوردگی، چربی و روغن، رطوبت و سایر آلوده کننده ها مقاوم هستند.

درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *