کارتن های تاشو

کارتن های تاشو ( که به آنها کارتن های مقوایی یا جعبه های مقوایی نیز می گویند) برخی از رایج ترین انواع جعبه ها هستند که در فروشگاه های خرده فروشی مشاهده خواهید کرد. به یک جعبه غلات معمولی فکر کنید آن یک کارتن تاشو است.

کارتن تاشو یک بسته کاغذی است که به عنوان ظرف خارجی یک کالا یا محصول عمل می کند. به عنوان مثال، غلات ( مواد غذایی) برای نگهداری محتویات آن در یک بسته بندی انعطاف پذیر ذخیره می شوند و یک جعبه کارتن تاشو غلات را نگه می دارد و از آن محافظت می کند. این جعبه ای است که تقریبا هر محصولی در جهان در زمان قرار دادن قفسه در آن ذخیره می شود.

بسته بندی کارتن تاشو این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا مارک های خود را به طور خلاقانه با محصول خود استفاده کنند و توسعه دهند. کارتن تاشو امکان بسته بندی ارزان را دارند و وسایل را می توان در یک کارتن برجسته نشان داد و هر کارتن به تبلیغات خاص خود تبدیل شود. همچنین این نوع کارتن باعث ماندگاری بیشتر محصولات می شود.

کارتن تخم مرغ

کارتن های تخم مرغ یا سینی ها برای محافظت از تخم مرغ های کامل در حین انتقال طراحی شده اند. به طور سنتی، اینها از خمیر قالب ساخته شده و از روزنامه بازیافت شده استفاده می کنند تا شکلی بگیرند که این شکل از تخم مرغ ها محافظت می کند. اخیرا کارتن های تخم مرغ نیز از PET پلی استایرن منبسط شده ساخته شده است.

کارتن دایکاتی

کارتن های دایکاتی یک نوع از انواع کارتن ها هستند که شکل خاصی ندارند و به وسیله ی دستگاه تولید می شوند. کارتن های دایکاتی در صنعت بسته بندی از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار هستند. برای معرفی انواع کارتن های بسته بندی دایکاتی موجود در بازار میتوان به کارتن سوراخ دار (مثل کارتن موز)، تلسکوپی، کارتن دایکات بدون درب (مثل کارتن موز) و … را نام برد.

دایکاتی

کارتن های آسپتیک

کارتن های مایعات را می توان از ورقه ورقه های بسته بندی مایع، فویل و پلی اتیلن ساخت. این ماده از قوطی های شیشه ای یا قلع ارزان تر است و به دلیل وزن کم آن هزینه حمل و نقل را کاهش می دهد. می توانید فرآورده های از قبل ضد عفونی شده مانند شیر، آب میوه و سوپ یا محصولات غیر استریل مانند ماست که می خواهید بسته بندی کنید استفاده کنید. بسته بندی های آسپتیک از محصولات در برابر باکتری ها، نور و بخار محافظت می کند و همه عطر را درون خود نگه می دارد. در نتیجه ماندگاری محصول تمدید می شود. مزایای کارتن آسپتیک شامل راندمان هزینه، محافظت کامل از محصول، ماندگاری طولانی، راحتی برای مصرف کننده نهایی است.

کاربرد های آن برای نگهداری از شیر، آب میوه، شراب، خامه، پنیر، سوپ، میوه و پوره سبزیجات است.

درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *