جعبه مقوایی

در صنعت بسته بندی ، برای بسته بندی کردن انواع کالا و محصولات غذایی ، کشاورزی ، دارویی و … از متریالهای مختلفی استفاده میشود.

شیشه ، چوب ، کاغذ و مقوا ، پلاستیک و فلزات از جمله موادی هستند که در صنعت بسته بندی میتوان از آنها استفاده کرد که در این میان کارتن و مقوا به دلیل داشتن ویژگی های منحصر بفردی که دارد ، بیشتر از سایر موارد استفاده میشود.

از جمله مزیت های استفاده از کارتن و جعبه های مقوایی در بسته بندی کالا میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

  • جعبه های مقوایی از محصول داخل خود در برابر تغییرات دما تا حدی محافظت میکنند.
  • بسته بندی های کارتنی برای بسته بندی اقلام بهداشتی بهترین انتخاب هستند.
  • بسته های کاغذی و مقوایی قابلیت شکل پذیری و چاپ پذیری خوبی دارند.
  • جعبه های مقوایی قابل بازیافت و تجدید پذیرند

سالانه تعداد زیادی از محصولات و کالاها در بسته بندی های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و پس از مصرف،بسته های آنها دور ریخته میشوند.حال اگر مواد تشکیل دهنده این بسته ها قابل بازیابی باشند ، میتوان از آنها دوباره استفاده کرد.کاغذ و مقوا از منابع تجدید پذیر تولید میشوند و پس از مصرف میتوان مجددا آنها را استفاده کرد.

جعبه های مقوایی همانطور که از نامشان مشخص است از کاغذ و مقوا ساخته میشوند و از این جهت این جعبه ها پس از مصرف در فرآیند بازیافت مجددا به جعبه های مقوایی تبدیل میشوند ، در غیر اینصورت در محیط به مواد اولیه خود تجزیه میشوند.

  • کارتن های بسته بندی از قیمت پایینی برخوردار هستند

امروزه از جعبه مقوایی به دلیل ارزان تر بودن به نسبت دیگر بسته بندی ها ، بیشتر استفاده میشود.

مواد اولیه کاغذ و مقوا ارزان بوده و به همین دلیل بسته بندی های کاغذی و مقوایی نیز از قیمت پایینی برخوردار هستند.

در صنعت بسته بندی برای بسته بندی انواع کالا و محصولات در کارتن های بسته بندی از انواع تسمه بسته بندی استفاده میشود.

  • جعبه های مقوایی وزن سبکی دارند

جعبه های مقوایی به دلیل وجود کاغذ و مقوا در ساختارشان وزن سبکی دارند و از این جهت حمل و جابجایی آنها بسیار راحت و هزینه های مربوط به حمل و نقل و انبارداری این جعبه ها نیز کمتر است.

جعبه های مقوایی با تنوع زیاد و کاربردهای فراوان ، بخش مهمی از صنعت بسته‌بندی را تشکیل می‌دهند ، تا حدی که وقتی از بسته‌بندی نامی به میان می‌آید، در ذهن اغلب مردم شکل یک جعبه‌ی مقوایی نقش می‌بندد.

برای بسته بندی کالاهای مختلف میتوان از جعبه های مقوایی استفاده کرد.بیشتر تولید کنندگان به دلیل مشخصات خاص جعبه های مقوایی ، از این نوع جعبه ها برای بسته بندی کالاها و محصولات خود استفاده میکنند.
کالاها و محصولات مختلف اگر بصورت اصولی توسط جعبه های مقوایی بسته بندی شوند ، در طی حمل و نقل و جابجایی هیچ گونه آسیبی نخواهند دید.

یکی از راه ها برای محکم کردن درب بسته های مقوایی استفاده از تسمه های بسته بندی است . با استفاده از انواع دستگاه تسمه کش (دستگاه تسمه کش اتوماتیک ، دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک ،دستگاه تسمه کش پرتابل ) میتوان براحتی کارتن ها را تسمه کشی کرد.

کارتن
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *