جعبه دسته دار

همانطور که قبلا هم گفتیم آسان بودن حمل و نقل یکی از ویژگی‌های مهم بسته‌های امروزی است. زیرا مشتریان به دنبال بسته‌هایی با این ویژگی‌ها هستند. یکی از شرکت‌های تولید‌کننده نوشیدنی در کانادا از این ویژگی استفاده کرده است و دست به تولید کارتن های دسته دار با ظرفیت ۶ آبمیوه در سایز بزرگ زده است. این طراحی در نوع خود منحصر به فرد است.

، مدیر اجرایی این شرکت تولیدی می‌گوید:

این ایده بسیار خلاقانه اجرا شده است زیرا برای طراحی آن از اجزاء و مواد اولیه متناسب با کارتن آبمیوه‌ها استفاده شده است و پلاستیک و دیگر مواد اولیه در آن به کار نبرده‌اند.

طراحی این کارتن های دسته دار به این صورت است که در واقع دو کارتن با ظرفیت ۶ آبمیوه به هم متصل هستند و دسته کارتن هم به وسیله چسب به فضای داخلی جعبه متصل شده است. در داخل این کارتن های دسته دار از جایگاه‌های اختصاصی برای جایگذاری جعبه های آبمیوه‌ها استفاده شده است.

هنگام ساخت جعبه تمام مراحل به صورت اتوماتیک و با دستگاه انجام می‌شود؛ اما در مرحله آخر، دسته کارتن به صورت دستی متصل می‌شود. از آنجایی که این دسته قرار است وزن ۱۲ نوشیدنی در اندازه‌های بزرگ را تحمل کند، می‌بایست به اندازه کافی تحمل داشته باشد؛ به همین دلیل هم برای طراحی آن از چندین لایه کارتن استفاده شده است تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

همچنین طراحی آن به گونه‌ای است که تا مرکز جعبه اولی پایین آمده و به جعبه پایه هم متصل می‌باشد. طراحی گرافیکی کارتن های دسته دار هم به گونه‌ای است که در ۶ رنگ مختلف و با طرح‌های تبلیغاتی متنوعی تولید شده‌اند.

کارتن و جعبه
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *