کارتن مقوایی

جعبه های کارتنی ، با توجه به شرایط محیطی ای که درآن استفاده می شوند ، روشی که برای حمل و نقل آنها به کار گرفته می شود ، کالایی که درونشان قرار می گیرد و کاربرد هایی که دارند ، دارای انواع مختلفی هستند . هر کدام از آن ها ویژگی ها و طراحی های خاصی دارند که به آنها برای بهتر انجام شدن وظیفه ای که برایشان در نظر گرفته شده و بهبود کاربرد شان ، کمک می کند. این مقاله به شما کمک می کند که ویژگی های هر مدل کارتن را بشناسید و با دقت بیشتری کارتن مد نظرتان را انتخاب کنید.

ضخامت کارتن مورد نظر باید چقدر باشد تا برای ما بهترین کاربرد را داشته باشد؟

ضخامت  مورد نیاز برای ورق کارتن و چند لایه بودن آن را وزن ، شکل و یا ویژگی های محصولی که در داخل آن قرار می گیرد و البته محیطی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد ، تعیین میکند . ورقه های کارتن معمولا بصورت دو لا،سه لا،پنج لا و ….تولید می شوند. در هنگام اقدام برای تهیه ی کارتن باید با توجه به کاربرد جعبه در فرآیند جا به جایی ، به ویژگی هایی که مورد نیازمان است توجه کنیم و با توجه به این ویژگی ها ، مناسب ترین کارتن را برای کار مورد نظرمان انتخاب کنیم .

انواع جعبه های کارتن و کاربرد های آن:

جعبه های قفسه ای و کاربرد آن ها

جعبه های باز قفسه ای نوعی از انواع جعبه های کارتنی هستند که بیشتر در قفسه های خوار و بار فروشی و فروشگاه های مواد غذایی آنها را می بینیم. شرکت های تولید کننده ی مواد غذایی ، از این جعبه ها استفاده می کنند تا در کنار اینکه به خوبی از محصولشان نگهداری می شود ، بتوانند آن را در معرض نمایش دیگران نیز قرار دهند . این سبک از جعبه ها در اندازه ها و انواع متفاوتی یافت می شوند پس شما می توانید با توجه به اندازه و نوع محصولات ، بهترین جعبه را انتخاب کنید. استفاده از این جعبه ها بخصوص در زمانی که چند محصول با قیمت های متفاوت روی یک قفسه قرار دارندگزینه ی خوبی است چون به شما این امکان را می دهد که این تفاوت قیمت را بهتر نشان دهید.

جعبه های بایگانی وانباری و کاربرد آن ها

این نوع کارتن ها برای بایگانی و انبار کردن اسناد و مدارک یا وسایل شخصی برای یک مدت طولانی طراحی شده اند. و به همین دلیل غالباً به صورت یک جعبه مقوایی و درپوش مجزا عرضه می شوند. گرچه می توان آن ها را به صورت یک تکه نیز تولید کرد. کارتن های بایگانی ، معمولا از ورقه های سه لایه ساخته می شوند که علی رغم استحکام بالایی که در برابر تحمل وزن سنگین دارند ، برای خریدار آن ، قیمت به صرفه ای هم تمام می شود. این جعبه ها هم در سایز های مختلف در بازار موجود هستند. جعبه ی موز و جعبه هایی مشابه آن از این دسته می باشند.

جعبه های بایگانی

جعبه های قفل دار و کاربرد آن ها

با توجه به اینکه این جعبه ها، بسیار محکم و سبک هستند ،معمولا برای حمل اشیاء ریز و کوچکتر  و همچنین ارسال محموله های پستی از آنها استفاده می شود .

درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *