جعبه کارتنی

برای اثاث کشی، انبار کردن لوازم اضافی، حمل و نقل و موارد بسیار دیگر لازم است که وسایل بسته بندی شوند.  جعبه های کارتنی و پلاستیکی بیشتر از جنس های دیگر برای بسته بندی استفاده می شوند. اما کدام یک بهتر است؟ جعبه های کارتنی یا جعبه های پلاستیکی؟

هم جعبه های کارتنی و هم جعبه های پلاستیکی مزایا و نواقص خود را دارند. شما باید این نکات ضعف و قوت را در نظر بگیرید و جنس جعبه ی بسته بندی را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید.

اسباب کشی

مزایای جعبه های کارتنی :

قیمت مناسب

قیمت کارتن نسبت به پلاستیک بسیار ارزان است و همین امر آن را برای جا به جایی محصولات انبوه مناسب کردهاست . در مصارف خانگی هم استفاده از کارتن برای جا به جا و انبار کردن وسایل مقرون به صرفه است.

در دسترس

در تمامی شهرها و در هر منطقه از شهر می توان جعبه کارتنی تهیه کرد. مهم نیست که به چه تعداد نیاز دارید، جعبه کارتنی به هر تعدادی فراهم است.

قابل بازیافت و تجزیه پذیر

خوب است کمی به فکر سیاره مان باشیم. کارتن قابل بازیافت است و همچنین می توان آن را برای مصارف دیگری به کار گرفت. زمانی که جا به جایی شما تمام می شود و کارتن ها را داخل سطل زباله می اندازید، آنها برای بازیافت می روند و در ضمن، خیلی زودتر از پلاستیک تجزیه می شوند. شما با استفاده از کارتن به زنده ماندن طبیعت و محیط پاک کمک می کنید.

علامت گذاری و چاپ آسان

از آنجایی که اساس جعبه های کارتنی کاغذ است، نوشتن بر روی آنها زحمت زیادی ندارد. علامت گذاری و نوشتن بر روی کارتن ها در جا به جایی و انبار کردن باعث سازماندهی وسایل می شود. بعلاوه، بسته بندی، باز کردن و چیدن محتوای کارتن ها هم سریع تر پیش می رود.

اگر تولید کننده ی محصولات انبوهی هستید، لوگو و اطلاعات محصولاتتان به راحتی قابل چاپ بر روی کارتن هستند. نگران تنوع طرح و رنگ هم نباشید. انواع چاپ بر روی کارتن تنوع گسترده ای از طرح و رنگ را پیش روی شما می گذارند.

دوام پایین

کارتن را به راحتی می توان خم کرد و اگرچه برای بسته بندی محصولات انبوه یک لایه ی ضد آب بر روی جعبه ی محصولات اضافه می شود، اما کارتن نسبت به پلاستیک مقاومت کمتری در برابر رطوبت و خیسی دارد. پس اگر محل نگهداری وسایل مرطوب است یا امکان خیس شدن بسته ها وجود دارد، کارتن گزینه ی خوبی برای بسته بندی نیست.

کارتن
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *