تولید جعبه و کارتن ساده به درخواست مشتری صورت میپذیرد و نیازمند ابعادی از جمله طول، عرض و ارتفاع میباشد و شکل خاصی ندارد یعنی اصولا  این کارتن ها به شکل مربع یا مستطیل میباشند و اصطلاحا به آنها کارتن مادر گفته میشود که مقاومت آنها بر اساس ۳ لایه ، ۵ لایه و یا ۷ لایه بودنشان مشخص میگردد و همچنین میتوانند دارای انواع چاپ و یا بدونه چاپ تولید  گردند.

 نمونه جعبه کارتن ساده

از کارتن های ساده بیشتر در مواقعی که محصول یا کالا توجیح اقتصادی قابل توجه ندارد تولید کننده کالا برای بسته بندی محصول خود از آن استفاده میشود. گاهی هم برای افزایش صرفه اقتصادی و کاهش هزینه های تمام شده محصول جهت ورود به بازار داخلی و یا صادرات به بازار خارجی از کارتن ساده استفاده میشود.

یکی از محل هایی که از کارتن ساده استفاده میشود اداره پست و در بسته های پستی میباشد زیرا این بسته ها اشکال خاصی ندارند و به ندرت دارای چاپ میباشند و چون در جهت رساندن محصول به مقصد میباشد و  پس از آن خیلی قابل استفاده نمیباشند سریعتر  به چرخه بازیافت منتقل میگردد.

موارد دیگری که از کارتن ساده  استفاده میشود در  اسباب کشی است زیرا کارتن اسباب کشی نیاز شکل و یا چاپ خاصی ندارد و پس از پایان کار، اصولا کارتن های اسباب کشی دور ریخته میشوند و همانند کارتن های پستی سریعتر به چرخه بازیافت انتقال داده میشوند.

یکی از مجموعه هایی که بیشتر از جعبه کارتن ساده استفاده میکنند انبارها جهت بسته بندی هستند. از جمله این انبارها میتواند انبار شرکت ، انبار فرودگاه ها ، انبار تولیدی ها باشد.

انبارها
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *