جعبه

همه بسته ها کم بیش کاربردی هستند، اما بسته بندی ها کاربردی به چهار طریق نقش ویژه خود را ایفا می کنند.

نخست بسته ایی که بریا مشاهده محتویاتشان فقط باید به دست مصرف کننده و به شیوه ی کنترل شده ای خراب یا پاره شوند؛

برای مثال برخی رنگ ها باید پیش از استفاده سوراخ شوند. در بسته های دیگر آسیب کمتری به بسته وارد می شود. قوطی های ادویه باید پیش از مصرف تکان داده شوند، در حالی که چوب های کبریت باید بروی بسته حاوی آن کشیده شود و بسته های شکالات های تخته ای باید پاره شوند تا شکلات داخل آن شکسته و مصرف شود. همه این بسته بندی ها نیازمند دخالت مصرف کننده برای دست یافتن به محتوی بسته و به انجام رسیدن عملکرد بسته اند، گرچه علاوه براین مراحلی سطحی، فرآیندهای بسیاری در پشت صحنه رخ می دهد.

دسته دوم، بسته بندی هایی هستند با هدف اینکه به محیط زیست آسیب وارد نکنند،به این امر مهم با روش های گوناگونی می توان دست یافت. این بسته ها معمولا از مواد بازیافتی ساخته می شوند.موادی که می توانند دوباره استفاده شوند یا به صورت کود استفاده شوند.

دسته سوم بسته هایی هستند که به ارزش محصول می افزایند. ترکیب بندی و تزیین مواد استفاده شده در بسته بندی محصول به ارزش آن می افزاید، همان گونه که به نظر می رسد، آب داخل لیوان کریستالی ارزشمندتر از آب داخل لیوان پلاستیکی است.

دسته چهارم، بسته هایی است که پویا و موثر می توانند بر ارتباط ما با آن ها و تلقی مان از آن ها تاثیر بگذارند. صدای کلیک بسته شدن درپوش به همان شیوه ای به ما اطمینان می بخشد که صدای آزاد شدن گاز در قوطی گینس درات به ما نوید نوشیدنی گوارا می دهد.

بسته بندی کاملا کاربردی است و لذتی نه تنها برای چشمان دارد، بلکه برای تمامی حواس پنجگانه مان خوشایند است.

درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *