دستگاه های بسته بندی از کارتن های و سینی های ساخته شده از مقوا دوتایی ، مقوا راه راه ، کاغذ موجدار فوق العاده ، مقوا چند لایه و مقوا پردازش شده استفاده می کنند. هر ماده ای در دستگاه بسته بندی رفتار متفاوتی دارد که باید آن در نظر گرفت. با استفاده از تجهیزات پیشرفته اندازه گیری و ویژگی های مهم بسته بندی مواد ، بسته بندی اندازه گیری می شود. براساس این داده های اندازه گیری شده ما می توانیم در کارگاه کارتن سازی نحوه عملکرد بسته بندی در خط بسته بندی را تعیین کنیم. همچنین در مورد ساخت کارتن و مواد بسته بندی در بازار کارتن مشاوره رایگان صورت می گیرد.

انواع مختلف بسته بندی کارتن چیست؟

انواع کارتن بسته بندی و تعدا ۵ بسته بندی عمده کارتن موجود در بازار

۱- کارتن های مونو

کارتن های مونو در سبک ها ، الگوهای و ابعاد متنوع طراحی و ساخته می شوند. انتخاب رنگ و چاپ کارتن بستگی به نوع محصول یا نوع بخش تجاری که به آن تعلق دارد بستگی دارد.

۲- کارتن های چند لایه Litho

از انواع مهم کارتن بسته بندی به شمار میرود. این کارتن ها از استحکام بالاتر و همچنین خاصیت بالشتک برخوردار هستند که باعث می شود آنها برای محصولات گران قیمت ، شکننده یا سنگین در محصولات طبیعی انتخابی برتر باشند.

۳- کارتن های پنجره

یک تکه پنجره در یک طرح برای نشان دادن محصولی که داخل آن بسته شده است ، در نظر گرفته شده است
این کارتن های تاشو یا به صورت کاغذ و یا به شکل لمینت با روکش پلاستیک با فیلم PVC یا PET هستند.

انواع کارتن بسته بندی

۴- کارتن های بوش

این یک کارتن انقلابی است که ماهیت محصول را سالم نگه می دارد. بنابراین به طور عمده برای مواد غذایی ، به ویژه مایعات ، پودرها و نیمه جامدها (روغن ، گلی ، پنیر ، پودر شیر ، ادویه و غیره) مورد استفاده قرار می گیرد.

۵- کارتن های راه راه های بیرونی شیاردار

کارتنهای راه راه معمولاً به عنوان آخرین شکل بسته بندی برای حمل و نقل کالا استفاده میشوند.

لایه بالایی در این نوع بسته بندی ها همیشه چاپ می شوند.

انواع کارتن بسته بندی

انواع بسته بندی هایی که بنا بر نیاز بازار ممکن است انجام شود

سه نوع عمده بسته بندی کاغذی وجود دارد:

  1. جعبه های راه راه یا کارتن های رایج که میشناسید
  2. کارتن های مقوایی
  3. کیسه های کاغذی
انواع کارتن بسته بندی

انواع کارتن ها و جعبه های راه راه:

جعبه های راه راه معمولاً برای حمل محصولات سنگین تر از قبیل لوازم ، کالاهای الکترونیکی ، شراب ، میوه و سبزیجات استفاده می شود. آنها غالباً به عنوان یک محموله انبوه مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از محصولات مشابه را در این جعبه ها عرضه می کنند.

چندین لایه از الیاف کاغذی به جعبه موجدار ویژگی های مقاومت لازم را می دهد:

یک لایه بالا و پایین (به نام لاینر) و یک لایه میانی (به نام لایه وسطی ​​موج دار). شکل موج دار و لایه موج دار به جعبه استحکام می بخشد. جعبه راه راه همیشه این لایه موج دار (یا فلوت) را در وسط دارد. به همین دلیل به آن راه راه گفته می شود. تخته موجدار می تواند برای محصولات حمل و نقل فقط مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می توان از آن برای ساخت سطل های فله ای ، پارتیشن ها ، مبلمان ، پالت ها ، کاغذ دیواری گچی ، عایق کاری ، حتی دوچرخه ، هواپیما و سایر موارد جالب استفاده کرد!

کارتن ها و جعبه های مقوایی : جعبه های غلات

این کارتن نازک و سبک وزن تر است که معمولاً برای حمل یک مورد واحد از جمله غلات صبحانه ، کفش ، کراکر ، اسباب بازی استفاده می شود. این نوع کارتن بسته بندی لایه میانی موج دار (لایه وسطی موج دار) برای افزودن استحکام جعبه ندارد. کاربردهای دیگر برای جعبه بوکسورها شامل هسته و لوله ، تخته گرافیکی ، پارتیشن و نمایشگر است . معمولاً برای صنایع دستی و صنایع بازی و اسباب بازی کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. قابل بازیافت می باشند.

انواع کارتن ها و بسته بندی مقوایی می توانند به دو نوع تقسیم شوند:

کیسه های کاغذی که برای حمل مواد غذایی و یا کالاهای خرده فروشی مورد استفاده قرار میگیرند

کیسه های چند جداره ای که شامل بسته بندی و پودر انعطاف پذیر آرد هستند

برای جمع آوری زباله های برگ و حیاط و مواد آلی (ضایعات مواد غذایی) استفاده می شوند. .

و در کل انواع کارتن بسته بندی بسیار مختلف بوده و در هر محصول شکل خاص خود را دارد.

درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *