جعبه های کارتنی سال هاست که برای حمل و نگه داری محصولات و اشیاء در سایز و اندازه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، در این قسمت به معرفی انواع جعبه ها میپردازیم.

تقسیم بندی بر اساس جنس جعبه ها (BOX)

ایندل برد

ایندربرد یا ایندل برد نام های نوعی مقواست که شاید خیلی کمتر اسم آن شنیده شده باشد. اما یکی از پر کاربدترین مقواها در صنعت بسته بندی محصولات به شمار می آید.

ایندل برد، مقوایی سفید رنگ در گرماژ های مختلف است که از آن به عنوان مقوای بهداشتی نیز یاد می شود و به دلیل جنس، بافت خوب و قیمت مناسب برای بسته بندی دارویی و مخصوصا غذایی مورد استفاده قرار می گیرد .

ایندل برد

مقوای پشت طوسی

مقوای پشت طوسی مقوایی است با انواع گرماژها که یکطرف آن سفید می باشد.

از این نوع مقوا در چاپ جعبه و دسته بندی های مختلف استفاده می شود.

مقوای پشت طوسی دولایه و یا به عبارتی دیگر دوبلکس از ورقه های مقوا بصورت دو لایه تهیه می شوند و بطور طبیعی این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب به یکدیگر چسبانده می شوند.

از خصوصیات این مقوا می توان به سختی یا نرمی زیاد، شفافیت اشاره کرد و معمولا روی آن سفید و پشت آن در دو رنگ سفید یا طوسی است.

مقوای پشت طوسی بیشتر در ساخت جعبه محصولات، جعبه کبریت و پاکت سیگار مورد استفاده قرار میگیرد.

مقوای گلاسه

کاغذ گلاسه از جمله مرغوب ترین نوع کاغذها برای چاپ است. هر چه گرماژ آن ها بیشتر باشد کیفیت چاپ روی آنها نیز بیشتر خواهد شد. معمولا کارهای رنگی و یا اعلا را روی کاغذ گلاسه چاپ می کنند. از طرفی هم هرچه مقدار و تعداد رنگ ها بیشتر باشد، کاغذ گلاسه سنگین تری مصرف می شود.

کاغذ گلاسه

انواع کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه مات

کاغذ گلاسه براق

کاغذ گلاسه در دو حالت تک رو و دو رو ارائه می شود و کاربرد آن معمولا در چاپ جلد، متن مجله، متن کتاب و یا محصولات تبلیغاتی مختلف مانند کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ و غیره می باشد.

گلاسه براق
درباره mina motlagh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *